Skorsky Kimdir ? Skorsky: İşgal değil, Fetih yapıyoruz

Skorsky Kimdir ? Skorsky: İşgal değil, Fetih yapıyoruz

Son günlerde gündemden düşmeyen Rus sitelerin Türk hacker gruplarca hackenmesi herkesin dikkatlerini Türk hacker gruplarına çekti. Türk hacker Skorsky de hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesi üzerine düşürülmesinin ardından gelişen süreçte, gerginleşen Türk-Rus ilişkileri oldukça gündemdeydi. Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye aleyhine yaptığı konuşmalarda Türk hükümetine attığı iftiraları doğru kabul eden dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’tan sonra Türk hacker grupları da harekete geçmişti. Çok sayıda Rus sitesini çökerten Türk hackerlardan biri de Skorsky. Türk hacker Skorsky de hakkında merak edilenleri İHA’ya yanıtladı.

İşte Skorksy’nin İHA’nın sorularına verdiği yanıtlar:

– Skorsky kimdir, ne yapar?

– 26 yaşında perakende sektöründe bir firmada yönetici olarak çalışıyorum. Milli ve dini değerleri savunmak, ülkemize yapılan siber saldırı ve tehditlere karşılık veriyorum. Beyaz şapkalı bir Türk siber savaşçıyım.

– Özellikle banka sistemlerine saldırı oldu siz bunlara ne gibi karşılık verdiniz?
– Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin siber altyapısı çok güçlü, bunu belirtmeliyim. Yapılan saldırılara biz de karşılık taarruz ile cevap vermekteyiz. Örneğin, Rusya’da yüzlerce banka ve kamu sitelerini kapattık. Rusya tarihinde eşi benzeri görülmemiş en büyük siber saldırıyı düzenledik.

SKORSKY TEHDİT ALIYOR MU ?

– Tehdit alıyor musunuz ?
– Bir çok grup tarafından siber tehdit alıyoruz. Bu tehditleri ciddiye almıyoruz. Gelen saldırılara cevabımız çok sert oluyor; yerli ve uluslararası hacker grupları için söylüyorum.

TÜRK HACKERLER İYİ Mİ ?

– Türk hackerlar dünyadakilere göre hangi durumda?
– Dünyanın en iyi hackerları Türkiye, İran, Rusya, Hindistan ve ABD’de bulunuyor. Hepsi ile siber savaş içerisinde bulunduk ve bu savaş devam ediyor. Biz İslami ve milli değerleri savunan hackerlarız. Bu mücadelede milletimiz bilsin ki Türkler çok güçlü.
– Peşinizde Interpol, CIA gibi gizli servisler var mı?
– Şuan yok; olması için bir sebep de yok. Biz dolandırıcılık, sahtekarlık yapmıyoruz. Bize yapılan saldırılara cevap veriyoruz, tabii misliyle.
– Pekiyi, nasıl hacker olunur?
– Hacker olmak için mühendis olmaya veya bilgisayar alanında uzman olmaya gerek yok. Taksici de manav da hacker olabilir. Bu konuda Turkhackteam sayfasında gerekli eğitimler veriliyor bunlara katılabilirler.
– Siber savaş konusunda devlet ile herhangi bir temasınız oldu mu? Devlet sizi destekledi mi ?
– Uluslararası bazı medya grupları beni devlet ile bağlantılı bir hacker olarak gösterdi. Skorsky devletten herhangi bir destek almamaktadır, almaz.
– Ruslara yönelik siber saldırıları tek başınıza mı yaptınız?
– Bizim gibi milli ve dini değerlerini savunan bir başka grup Türkhackteam’in üst düzey yöneticileri ile beraber hareket ettik. Birlikten kuvvet doğar, bu olsa gerek.
– Anonymous’un web sitesini Türk hackerlar mı hackledi?
– Anonymous grubuna ait bir web sitesi yok. Bazı hackerlar hacklediklerini iddia etseler bile tamamen reklam yapmak içindir.

“BİZE ALLAH YETER”

– Dünyadaki bir çok grup tarafından hedef hale geldiniz, ne düşünüyorsunuz?
– Kısa ve öz; bize Allah yeter diyorum.
– Sizce Türkiye ve Rusya siber savaşının sonucu ne olur ?
– Biz işgal değil fetih yapıyoruz. Şuan Türkiye’ye yönelik saldırılar durduruldu. Büyük Türk milleti bilsin ki bu zafer mutlak bizimdir.

İSRAİL DE HEDEF
– Rusya dışında hedef aldığınız ülkeler var mı?
– İsrail, Beyaz Rusya, Yunanistan, Ermenistan, Danimarka, Fransa, İngiltere, Almanya, İran, Hindistan, Çin, Tayland, Kuzey Kore gibi ülkeler şuan güncel hedefimizdir.
– Anonymous grubunun saldırısı hakkında bir yorumunuz olur mu ?
– Anonymous’u ciddiye alıp endişelenmesin kimse. Türkiye’ye yaptıkları saldırılarda, sadece bazı önemli internet sitelerin sunucularına saldırdıkları için siteler yavaşladı. Ççökmeleri ise söz konusu değildir. Son olarak önemli bir noktaya değinmek istiyorum; Türk sitelerine Anonymous değil, Rus hackerler saldırmaktadır.

Siber alemde yaptığı saldırılar ile Rusların korkulu rüyası haline gelen “Skorsky” kod adlı hacker, “Biz Rus hackerlere gereken cevabı verip ‘One Munite’ dedik” dedi.

Rusya’nın Türk hava sahasını ihlal eden uçağın düşürülmesini bahane eden Rus hackerlere gereken cevabı “Skorsky” ve “Türk Hack Team” verdi. Hackerlar, Türk sitelerine yapılan saldırılara “Ertuğrul” ve “Fatih” siber saldırı operasyonları ile karşılık verdiler. Yapılan siber saldırıda Rusya’nın kamu kurumları ve ulusal güvenlik gizli servislerine ait 2 bin 300 site hacklendi. Sitelerin birçoğu uzun süre erişime kapanırken, bazıları tamamen kullanıma kapandı. Hacklenen sitelerin çoğuna tıklandığında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fatih Sultan Mehmet’in resimleri açılıp arkasından mehter marşı çalıyor.

Yapılan bu saldırılar sonrası Rus hackerlar tarafından Türk internet sitelerine saldırı sona erdi. Skorsky, halkı mağdur edecek hastane ve vakıf sitelerine ise siber saldırı yapmıyor.

“RUSYA’DA İŞGAL DEĞİL, FETİH YAPIYORUZ”

26 yaşında ve perakende sektöründe yönetici olarak çalıştığını belirten “Skorsky” kod adlı hacker, “Normal hayatımda alın teri ile paramı kazanan bir insanım. Boş zamanlarımda bu gibi aktiviteler ile uğraşarak devletime ve milletime katkıda bulunmak istiyorum. Bizim Rusya’ya karşı yaptığımız saldırıda kamu kurumu, ulusal güvenlik merkezi gizli servisine siteleri yer aldı. Rusya’ya tarihin en büyük saldırısını Ertuğrul ve Fatih operasyonunu birleştirerek 2 bin 300 siteye zarar verdik. Biz bu saldırılarda hastanelere, vakıflara, belirli insanlara yardım sağlayacak internet sitelerine saldırı yapmadık. Çünkü biz insanları mağdur edecek saldırılar yapmak istemedik. Biz Rusya’da işgal değil, fetih yapıyoruz” dedi.

“RUSLARA ’ONE MUNİTE’ DEDİK”

Türkiye’ye Rus hackerler tarafından yapılan siber saldırıların 1 hafta içinde durduğunu ifade eden Skorsky, “Bu saldırıların durmasının sebebi bizim gibi Türk hackerler tarafından Rusya’ya karşı yapılan siber saldırılardır. Bizim onlara verdiğimiz saldırıların zararının boyutu çok büyüktür. Siber savaş konusunda hiçbir şekilde devlet desteği almıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin siber alt yapısı gerçekten çok güçlüdür. Özellikle bu AK Parti döneminde daha güçlü oldu. Devletimiz çok önem veriyor siber alt yapıya. Geleceğin savaşları uçak, tanklar ve askerler ile değil siber ortamda olacak Biz Rus hackerlere gereken cevabı verip ‘One Munite’ dedik” ifadelerini kullandı.

“BİZ YASADIŞI BİR ŞEY YAPMIYORUZ”

Peşlerinde herhangi bir emniyet teşkilatı ve gizli servisinin olmadığını dile getiren Skorsky, “Çünkü biz yasadışı herhangi bir iş yapmıyoruz. Siber savaşı ilk biz başlatmadık. Uçak düşürülmesi bahane edilerek ilk Rusya tarafından gerçekleştirildi bu saldırılar. Biz bu saldırılara karşı cevap verdik. Türk Hack Team adlı hacker grubu ile ortak çalışmalarımız var. İki grubun da ortak çalışmasındaki neden milli ve dini değerlerini koruyor olmasıdır. Türkiye’de birçok hacker grubu var. Devletimiz bunları siber ortamda buluşturup bir dernek ile faaliyette bulunabilirler” dedi.

 skorsky,siber güvenlilk,siber suçlar,bilgi güvenliği,bilgi güvenliği danışmanlığı,güvenlik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir